Povijest 2018

Natjecanja

Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca (IYNT)

Organizirali smo četvrti Državni turnir mladih prirodoslovaca na koji se prijavilo preko 110 učenika te odlazak ekipe od 6 učenika na Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca na kojem su osvojili brončanu medalju.

Natjecanje je ove godine nagrađeno Rektorovom nagradom Sveučilišta u Zagrebu

Više informacija je moguće doznati na www.iynt.icm.hr

Smotra eksperimentalnih radova iz fizike

-sudionici: Andrea Belamarić ( rad: Curieov motor, 1. mjesto na Državnoj smotri; mentor: Domagoj Pluščec), Marin Belamarić (rad: Azimutalno-radijalno njihalo, mentor: Domagoj Pluščec)

eStudent: Elektroboj

-natecatelji: Tomislav Lokotar, Domagoj Tomić, Gregor Orlić, Frano Rajić

-tim je predao idejno riješenje

eStudent: Mozgalo

-natecatelji: Barbara Drašković, Domagoj Pluščec

-tim je sudjelovao u finalu natjecanja

ICENT: Smart City

-natecatelji: Frano Rajić, Domagoj Tomić, Domagoj Pluščec

-tim je predao idejno riješenje

Projekti

ICM Summer of Code 2018

 – organizatori: Tomislav Lokotar, Domagoj Pluščec, Leonard Volarić Horvat, Barbara Drašković, Mirna Baksa, Robert Čiček, Tanja Lakić

– podržavatelji projekta: Fakultet elektrotehnike i računarstva, Studentski zbor sveučilišta u Zagrebu (sufinanciranje), Zastupnik u Europskom parlamentu Davor Škrlec (promotivni materijali), medijska kuća VIDI (nagrada za odabrani tim)

– github repoitorij: https://github.com/IstrazivackiCentarMladih/soc2018

“RasPItaj se”: Raspberry Pi radionice

– voditelji programa: Tomislav Lokotar, Gregor Orlić, Leonard Volarić Horvat

Dani znanosti i tehnologije

– organizatori: Domagoj Pluščec, Dunja Vesinger, Tomislav Lokotar

– predavači i voditelji radionica: Vasilije Perović, Lara Vrbanec, Ana Petrinec, Vilim Štih, Tomislav Barberić, Karla Carević

– detaljnije na http://icm.hr/?p=1041

Programi udruge u okviru programa tehničke kulture grada Zagreba

1. Radionica za početnike

2. Laboratorij za početnike

3. Popularizacija znanosti i tehničke kulture

4. “A u STEAM”

Izvannastavna aktivnost Natjecateljska robotika u XV. gimnaziji

Voditelji: Una Pale, Tomislav Lokotar, Domagoj Tomić, Domagoj Pluščec

Događanja i radionice

Radionice u okviru programa Meet and Code – EU Code Week

1. Scikit-learn – prvi korak u umjetnu inteligenciju (voditelji: Dunja Vesinger, Domagoj Pluščec)

2. WebCrawling radionica (voditelj: Tomislav Lokotar)

3. Raspberry Pi radionica (voditelji: Tomislav Lokotar, Gregor Orlić, Leonard Volarić Horvat)

Radionice u okviru događanja Hour of Code

1. Moderni eksperimenti – prikazivanje podataka u realnom vremenu koristeći Arduino i Python

2. Moderni eksperimenti – vlastita grafička sučelja (GUI) za eksperimente

Radionice u okviru događanja “Maker Week – Arduino
day”

– Izradi svoj radar pomoću Arduina i Processinga (Voditelji: Frano Rajić, Tomislav Lokotar)

Radionice u okviru vještine Popularizacija znanosti

– radionica “Uvod u umjetnu inteligenciju” za učenike Srednje škole Pavla Rittera Vitezovića iz Senja (voditelji: Dunja Vesinger, Barbara Drašković, Domagoj Pluščec)

Obilježena 10. obljetnica prvog laboratorija ICM-a

Dan otvorenih vrata FER-a

Otvoreni dan FER-a u XV. gimnaziji

Posjet učenika V. gimnazije

– organizatorica: Petra Međeral