Povijest 2016

Natjecanja

Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca (IYNT)

Organizirali smo drugi Državni turnir mladih prirodoslovaca te odlazak ekipe od 5 učenika na Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca na kojem su osvojili srebrnu.

Više informacija je moguće doznati na www.iynt.icm.hr

Međunarodni turnir mladih fizičara

-sudionici: Magdalena Živković (1. mjesto Državni turnir, sudjelovanje na Međunarodnom turniru; mentor: Domagoj Pluščec)

-učenici i njihovi radovi u sklopu ICMa:
Magdalena Živković (Magnetic train, Electric Honeycomb, Frisbee vortices, Van der Pauw method), Marko Guberina (Acoustic lens), Domagoj Tomić (Electric Honeycomb>, Filip Friščić (Invent yourself)

Državno natjecanje iz fizike

-sudionici: Magdalena Živković (1. mjesto smotra eksperimentalnih radova, 3. nagrada teorijski dio; mentor: Domagoj Pluščec), Domagoj Tomić (3. nagrada teorijski dio)

Projekti

Analiza i unaprjeđenje izrade, rada i upravljanja robotskom rukom „RpyArm“

 – sudionici: Una Pale, Domagoj Pluščec, Marin Lukas

– suradnja: Visoka tehnička škola Bjelovar, Studentski zbor sveučilišta u Zagrebu (sufinanciranje)

– događanje: otvoren dan Visoko tehničke škole Bjelovar

Idejni projekt mikrovjetroagregat

– suradnja: Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu (sufinanciranje)

OCTY lab controller (eStudent elektroboj)

 – sudionici: Una Pale, Goran Popović, Domagoj Pluščec, Danko Marušić

 – natjecanje: eStudent elektroboj

Događanja i radionice

Dani znanosti i tehnologije

 – organizatori: Domagoj Pluščec, Lucija Grladinović, Stjepan Petruša

 – voditelji radionica: Domagoj Gajski, Karla Carević, Lara Vrbanec, Lucija Grladinović, Tomislav Barberić, Vjekoslav Žepić, Domagoj Pluščec, Matea Grgurić, Luka Tandarić, Iva Buljan, Tomislav Gojak, dr. sc. Petar Tomev Mitrikeski

 – suradnja: Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu (sufinanciranje), Institut Ruđer Bošković (dr. sc. Petar Tomev Mitrikeski),
PMF Biologija (ustupili su laboratorijski prostor)

Euro Code Week – “Genetika Pythona”, “Upoznavanje osnova Arduina” (FER ŠUZA)

 – voditelji: Domagoj Pluščec, Tomislav Barberić, Filip Novoselec, Gregor Orlić

Hour of Code – “Android 101″ (FER ŠUZA)

 – voditelji: Domagoj Pluščec, Ivan Moštak, Juraj Pejnović

Arudino day (FER ŠUZA)

 – voditelji: Ivan Moštak, Domagoj Tomić, Filip Friščić, Domagoj Pluščec

Noć muzeja (FER ŠUZA)

 – voditelji: Danko Marušić, Borna Berta, Dominik Barberić

Festival znanosti – Napravi svoj radio

 – voditelji: Danko Marušić, Marin Lukas, Una Pale, Domagoj Pluščec, Goran Popović