Hrvatski studenti prvi put u polufinalu IPT-a!
Hrvatski studenti fizike su ove godine ostvarili povijesni uspjeh i po prvi put se plasirali u polufinale Međunarodnog turnira fizičara! Riječ je o prestižnom studentskom natjecanju iz fizike na kojem studenti moraju prezentirati svoja rješenja 17 zahtjevnih otvorenih problema i o njima raspravljati s kolegama iz cijelog svijeta. Turnir se održao u Poljskoj i okupio timove s više od 25 sveučilišta iz cijelog svijeta.
Sudjelovanje hrvatskog tima na IPT-u organizira udruga Fiking uz podršku PMF-a; dok je naša udruga kroz projekt Studentski Makerspace studentima omogućila prostor i opremu za izradu eksperimentalnih postava.
